O szkole
rysunek szkoły

Każdemu rodzicowi marzy się idealna szkoła dla jego dziecka. Idealna, znaczy najlepsza. Taka, w której dziecko czuje się bezpiecznie, czuje się kochane i potrzebne. Szkoła, która dobrze uczy, ale jednocześnie… panuje w niej atmosfera ciepła, życzliwości, współpracy; uczniowie patrząc na swoich nauczycieli, widzą w nich autorytety i próbują ich naśladować; z której dzieci nie chcą wracać do domu; jest to szkoła, którą tworzą wszyscy łącznie z uczniami.

Rok szkolny 2010/2011 to już dwudziesty rok działalności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Lublinie.

Czy udało się nam sprostać marzeniom rodziców? Należałoby zapytać w tym miejscu absolwentów naszej szkoły i ich rodziców.

Najważniejsze, aby szkoła była pięknym i wartościowym etapem w życiu każdego ucznia. Aby dała mu podstawy bycia człowiekiem przez duże C. Żeby oprócz umiejętności, które dziecku przekazuje, nauczyła go jak być dobrym człowiekiem.

Katolicka szkoła oznacza właśnie to: uczymy się iść przez życie i nieść Dobrą Nowinę od chwili narodzin aż do śmierci.

Staramy się każdego dnia myśleć nie tylko o sobie, ale także o tych, którzy nas potrzebują. W różny sposób pomagamy ludziom, wspieramy swoją pracą, talentami, dobrym słowem. Dbamy o to, aby nasza ojczyzna była naszym domem i jednocześnie naszą troską i chlubą. Każdego dnia modlitwą ogarniamy bliskich, cierpiących, zmarłych i szukających Boga.

Każdy może uczyć się razem z nami; jedyny warunek to szacunek do Ewangelii, na której opiera się wiara całego Kościoła Katolickiego.