Polub nas:

81 742-15-14

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Lublinie

O szkole

Od 30 lat w duchu chrześcijańskich wartości kształcimy i wychowujemy kolejne pokolenia dzieci i młodzieży odpowiadając na wyzwania zmieniającego się świata.

Małe oddziały klasowe sprzyjają indywidualizacji nauczania, a nauczyciele mają niepowtarzalne warunki do tego, by dobrze poznać talenty i potrzeby swoich podopiecznych. Kameralność Szkoły pozwala na tworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery dającej Uczniom poczucie bezpieczeństwa. Taki klimat sprzyja osiąganiu wyników odpowiadających możliwościom dzieci. Wysoki poziom nauczania potwierdzają nagrody zdobywane przez Uczniów w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, a także egzaminy zewnętrzne.

W procesie kształcenia zwracamy szczególną uwagę na rozwijanie myślenia i kreatywności, zdobywania umiejętności poszukiwania prawdy w informacyjnym gąszczu współczesnych mediów. Nasi Uczniowie od pierwszej klasy uczą się zadawania pytań podczas autorskich zajęć z edukacji filozoficznej. Z kolei wychodząc naprzeciw globalizacyjnym wyzwaniom w Szkole realizowany jest poszerzony program nauczania języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Rozwijaniu pasji służą zajęcia pozalekcyjne prowadzone zarówno przez nauczycieli jak i współpracujących ze Szkołą wolontariuszy. Poza kołami zainteresowań, które są związane z określonymi przedmiotami, uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach artystycznych, rękodzielniczych, tanecznych, czy szachowych.

To co od lat pozostaje niezmienne, to katolicki wymiar Szkoły. Nasz program wychowawczy oparty jest na chrześcijańskim systemie wartości i personalistycznej koncepcji człowieka głoszonej przez Kościół Katolicki. Zależy nam na integralnym wychowaniu naszych podopiecznych, obejmującym wszystkie sfery osobowości człowieka i aspekty życia. To wychowanie religijne, moralne, fizyczne, społeczne, patriotyczne i estetyczne.

Jesteśmy otwarci na dzieci z niepełnosprawnościami lub problemami społecznymi, które nie pozwalają im odnaleźć się w dużych szkołach. Obecnie uczą się także z nami dzieci urodzone na Białorusi, w Niemczech i we Francji, w przeszłości do szkoły uczęszczały również dzieci z Ukrainy, Hiszpanii i wielu innych krajów.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.